Gynekologicko-porodnické odd.

primář

primář

MUDr. Bohumil Kuneš
vrchní sestra

vrchní sestra

Mgr. Markéta Burešová
nahoru

Charakteristika oddělení

V našem spádovém regionu poskytujeme léčebně preventivní péči v oboru gynekologicko–porodnickém v tomto rozsahu:

Porodnice

Gynekologie

Konzervativní i operační léčba gynekologických onemocnění v celém rozsahu oboru (s výjimkou některých maligních tumorů indikovaných k radikální onkochirurgické terapii, tyto pacientky odesíláme na specializované pracoviště). Provádíme širokou škálu abdominální i vaginální operativy včetně endoskopie (diagnostické i operační laparoskopie a hysteroskopie).

Ambulantní trakt se je tvořen třemi ambulancemi, které zajišťují preventivní a dispenzární péči, slouží pro kontroly klientek po operaci, pro ošetřování všech akutních případů. Součástí je také konziliární služba pro široký okruh praktických lékařů i ambulantních specialistů. V ambulancích se lze objednávat k operacím denně od 7:00 do 7:30 a v pondělí od 8:00 do 12:00. Po předchozí domluvě zajistíme kompletní předoperační vyšetření během jednoho pracovního dne. Malé gynekologické výkony provádíme denně, pacientky se mohou dostavit nalačno od 7:00 do 9:00 na příjmovou ambulanci.

Jednodenní chirurgie

Od dubna 2013 provozujeme na našem oddělení jednodenní chirurgii. V režimu jednodenní chirurgie se provádí například operační hysteroskopie, diagnostické hysteroskopie, konizace děložního čípku, laparoskopické sterilizace, salpingektomie a adheziolýzy laparoskopické 1. stupně. Klientky se mohou objednávat na gynekologické ambulanci, kde obdrží veškeré informace a budou kompletně připraveny k výkonu (zajistíme krevní náběry, interní vyšetření včetně registrace EKG a anesteziologické vyšetření). Další potřebné informace k pobytu pacientky obdrží v písemné podobě.

nahoru

Struktura oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází v 5. nadzemním podlaží hlavního monobloku. Ambulantní trakt se nachází v suterénu.

Schéma celé nemocnice naleznete zde.

Gynekologické část má 18 lůžek. Z toho jeden bezbariérový pokoj s dvěma lůžky, 4x trojlůžkový pokoj, 2x dvoulůžkový pokoj. V případě potřeby je jeden pokoj využíván jako infekční a dva třílůžkové pokoje slouží jako pooperační. Každý pokoj je vybavený vlastním sociálním zařízením a sprchou, televizí, dále je vybaven šatními skříněmi pro pacientky. U každého lůžka je dorozumívací zařízení a přívod kyslíku.

Přímo na gynekologickém oddělení se nachází zákrokový sálek určený k provádění malých gynekologických výkonů (ablace cervikálních polypů, kondylomat, kyretáže, konizace děložního čípku, interrupce, revize a evakuace dutiny děložní).

Porodnická část má 14 lůžek. Z toho jeden dvojlůžkový pokoj bezbariérový, dva dvoulůžkové pokoje, dva trojlůžkové a dva jednolůžkové pokoje. Všechny pokoje mají ve vybavení polohovatelná lůžka, noční stolek, TV, přebalovací stůl, dětskou postýlku, vaničku, šatní skříň, požární hlásič. U každého lůžka je dorozumívací zařízení. Součástí každého pokoje je sociální zařízení (WC, koupelna se sprchovým koutem).

Porodní sál je tvořen třemi porodními boxy. Součástí vybavení je porodnické lůžko, vyhřívané lůžko pro první ošetření novorozence, postýlka pro novorozence, sprchový kout, WC. Jeden z porodních boxů je vybaven vanou pro hydroterapii při porodu. Pro polohování rodičky je využíváno dvojlůžko, relaxační míč nebo žíněnka. Součástí porodních sálů je sekční sál, který slouží pro plánované či akutní císařské řezy.

nahoru

Personální zajištění

Na gynekologicko-porodnickém oddělení pracuje pod odborným vedením primáře MUDr. Bohumila Kuneše tým lékařů, sester a porodních asistentek. Vrchní sestrou je Mgr. Markéta Burešová.

Lékařský tým:

 • MUDr. Bohumil Kuneš – primář
 • MUDr. Jaroslav Matuška – zástupce primáře
 • MUDr. Jana Borníková
 • MUDr. Helena Jahnová
 • MUDr. Ivana Potočová
 • MUDr. Barbora Poláčková 
 • MUDr. Vendula Svobodová
 • MUDr. Josef Reindl
 • MUDr. Ivana Vlachová
 • MUDr. Tomáš Sýkora
 • MUDr. Blanka Čížková
 • MUDr. Simona Píšová
 • MUDr. Klára Kulhánková
 • MUDr. Lucie Benešová
 • MUDr. Markéta Kocumová
nahoru

Kontakty na oddělení

Gynekologické oddělení 376 335 503
Primář 376 335 441 kunes@nemkt.cz
Vrchní sestra 376 335 504 buresova@nemkt.cz
Porodnice 376 335 521
Šestinedělí 376 335 536
Gynekologická ambulance 376 335 708
nahoru

Gynekologické ambulance

Ambulantní trakt je tvořen pracovišti, které zajišťují preventivní a dispenzární péči, slouží pro kontroly klientek po operaci, pro ošetřování všech akutních případů. Nemocnice zajišťuje 24hodinovou příjmovou ambulanci a odborná ambulantní pracoviště. Podrobnosti k nim a ordinanční hodiny naleznete v sekci Ambulance nebo odklikem zde.

nahoru

Minifotogalerie

Další fotografie naleznete ve fotogalerii celé nemocnic zde.


    Oddělení > Gynekologicko-porodnické odd.
Klatovská nemocnice, a.s.
Plzeňská 929, 339 01 Klatovy
IČO: 26360527 DIČ: CZ26360527

Klatovská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.